Tenis Flash: Fręch zaczyna i kończy na jednym meczu w Birmingham. Sabalenka rezygnuje z igrzysk | Flashscore.pl (2024)

Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

21:46 Nie będzie czwartych w karierze igrzysk olimpijskich Ons Jabeur (10. WTA), przynajmniej nie w tym roku. Tunezyjska legenda ogłosiła właśnie, że z przyczyn zdrowotnych nie zobaczymy jej w Paryżu.

20:07 Choć wygrał w dwóch setach i w niewiele ponad półtorej godziny, to Hubert Hurkacz (10. ATP) miał chwilami spore problemy z Flavio Cobollim (49. ATP). Młody Włoch pokazał ambitną walkę i spory potencjał, którym jeszcze niejednemu faworytowi napyta biedy. W Halle na Hurkacza nie wystarczyło, faworyt z Polski przechodzi do drugiej rundy z wynikiem 7:5, 7:6(2).

19:27 W poznańskim challengerze najwyżej notowanym zawodnikiem był hiszpański weteran Albert Ramos-Vinolas (108. ATP). Właśnie na niego trafił Maks Kaśnikowski (230. ATP) już w 1. rundzie, ale nie zamierzał poddać się doświadczeniu rywala. Młody warszawiak wygrał pierwszego seta pewnie, choć od pierwszego do ostatniego gema momentami bywał w kłopotach. Dość powiedzieć, że wykorzystał dopiero piątą piłkę setową, po drodze broniąc dwa break pointy. W drugiej partii obaj seryjnie tracili gemy serwisowe, ale po równo, a to oznaczało tie-break. Choć pierwszy oddał mini breaka, Kaśnikowski zwyciężył i zapewnił sobie dalszą grę z wynikiem 6:3, 7:6(7). W środę jego rywalem w walce o ćwierćfinał będzie Giovanni Fonio (286. ATP) z Włoch.

18:12 Daniił Miedwiediew (5. ATP) z sukcesem zaczyna zmagania w turnieju na kortach trawiastych w Berlinie. Pokonał on 7:6(4), 6:4 Nuno Borgesa (51. ATP) i w drugiej rundzie zagra z Zhizhen Zhangiem (42. ATP).

16:37Holger Rune (15. ATP) wciąż nie zachwyca w obecnym sezonie. Dziś Duńczyk zaczął i skończył zmagania w turnieju ATP w Londynie. 21-latek nie domknął drugiego seta, przegrał go w tie-breaku, a w trzeciej odsłonie wyraźnie lepszy był Jordan Thompson (43. ATP), który z wynikiem 4:6, 7:6(4), 6:3.

16:24 Nie tylko Magdalena Fręch, ale również jej zeszłoroczna pogromczyni z ćwierćfinału żegna się z Rothesay Classic w Birmingham po porażce z zawodniczką z Włoch. Jelena Ostapenko (13. WTA) uległa Elisabetcie Cocciaretto (44. WTA) 3:6, 3:6.

16:14Dwa tie-breaki i prawie dwie i pół godziny, by udowodnić swoją wyższość: Zhizhen Zhang (42. ATP) poradził sobie w Halle z Sebastianem Ofnerem (52. ATP), wygrywając 7:6(10), 6:7(3), 6:4.

15:11Ze sporymi problemami i po ciężkim boju, ale jest: Daniel Michalski (368. ATP) zapewnił sobie awans do głównej drabinki challengera w Poznaniu. Pierwszego seta wypuścił z rąk, drugiego wyszarpał dopiero w tie-breaku, a w trzecim wygrał dopiero w 12. gemie! Po trzech godzinach i 11 minutach wygrał z 36-letnim Mirceą Alexandru Jecanem (1282. ATP) wynikiem 4:6, 7:6(5), 7:5.

14:38 Grigor Dimitrow (10. ATP) nie zostawił złudzeń Adrianowi Mannarino (21. ATP). Francuz dopiero po trzech gemach otworzył swoje konto i na tyle było go stać w pierwszym secie. Drugiego zaczął lepiej, a skończył podobnie. W niewiele ponad godzinę Bułgar miał na koncie pierwszy skalp na londyńskiej trawie, wygrywając 6:1, 6:2.

14:33Niesterty, Magdalena Fręch zaliczyła fatalny poniedziałek. Początkowo szło jak po maśle, zgarnęła pierwszego seta, ale w drugim Lucia Bronzetti wyraźnie kontrolowała grę. Trzeci dał Polce dwie duże szanse na powrót do rywalizacji i przechylenie meczu na swoją korzyść. Za pierwszym razem Włoszkę uratowała przerwa na deszcz, która wytraciła impet łodzianki. Za drugim nawet trzy break pointy nie pomogły, Bronzetti obroniła wszystkie i zamknęła mecz przy wyniku 2:6, 6:3, 6:4.

14:20 Aryna Sabalenka (3. WTA) wycofała się z Igrzysk Olimpijskich w Paryżu! Największa rywalka Igi Świątek zakomunikowała swoją decyzję w trakcie turnieju w Berlinie, gdzie przygotowuje się do Wimbledonu. Białorusinka zaznaczyła, że występ w Paryżu oznaczałby dla niej zbyt dużo zmian nawierzchni i musi zadbać o swoje zdrowie.

13:36 Felix Auger-Aliassime (18. ATP) już za burtą turnieju w Halle. Kanadyjczyk kreczował po półmetku drugiego seta, gdy Dominik Koepfer (70. ATP) prowadził 6:4, 4:3.

12:50 Do większych zmian nie doszło w najnowszym rankingu ATP, choć o jedną lokatę spadł Hubert Hurkacz. Pozostał on jednak w pierwszej dziesiątce, spadając na dziewiątą pozycję. Liderem pozostaje Jannik Sinner, który wyprzedza Carlosa Alcaraza i Novaka Djokovicia.

11:57Andy Murray może zakończyć karierę wkrótce, ale jeszcze bez konkretnej daty. Czy pożegna się z kibicami podczas Wimbledonu lub paryskich igrzysk? Jak sam przyznaje, "miałoby to sens".

10:32 Iga Świątek (1. WTA) pozostaje na tronie w kobiecym tenisie po pierwszym tygodniu sezonu na trawie. Minimalnie pogorszyła się sytuacja Magdy Linette (45. WTA), która spadła o jedną pozycję, a swoją lokatę utrzymała Magdalena Fręch (52. WTA).

08:51 Gratką dla polskich fanów tenisa będzie za to startujący dzisiaj challenger ATP w Poznaniu. Maks Kasnikowski (230. ATP) nie miał jednak szczęścia w losowaniu drabinki i od razu trafił na najwyżej rozstawionego w turnieju Alberta Ramosa (108. ATP). W głównej drabince może wystąpić także Daniel Michalski (368. ATP), ale żeby tak się stało, musi on wygrać swój mecz kwalifikacyjny z Mirceą Jecanem.

08:45 Magdalena Fręch (52. WTA) o godzinie 12 rozpocznie swój pierwszy mecz zawodów rangi WTA 250 w brytyjskim Birmingham na kortach trawiastych. Jest to jeden z etapów przygotowań do Wimbledonu, a jej rywalką będzie Włoszka Lucia Bronzetti (67. WTA).